איורוודה

תרופות איורוודיות (בקיצור "איורוודה") היא אחת ממסגרות ההחלמה המקיפות ביותר בעולם ("כל הגוף"). הוא גדל יותר מ -3,000 שנה לפני כן בהודו.

זה תלוי בשכנוע כי רווחה ובריאות נשענים על הרמוניה רגישה בין הנפש, הגוף והנשמה. מטרתו הבסיסית היא לקדם רווחה מקובלת, ולא מחלת קרב. עם זאת, תרופות עשויות להיות מיועדות למצבים רפואיים מפורשים.

בארצות הברית, זה נתפס כסוג של תרופות הדדיות ובחירה (CAM).

איורוודה ואנרגיית החיים שלך

מחקרים על טיפול ב- CAM מקבלים שכל דבר ביקום – בכל מצב שהוא – קשור. במקרה של סיכוי שהנפש, הגוף והנשמה שלך מסכימים עם היקום, יש לך רווחה רבה. כשמשהו מפריע לשיווי המשקל הזה, אתה חולה. בין הדברים שיכולים להפריע לשיווי משקל זה הם נטישות תורשתיות או לידה, פצעים, סביבה ושינויים מזדמנים, גיל והרגשות שלך.

האנשים הנוהגים באיורוודה מקבלים כל אדם בנוי מחמישה מרכיבים בסיסיים הנמצאים ביקום: חלל, אוויר, אש, מים ואדמה.

אלה מתאגדים בגוף האדם כדי למסגר שלוש כוחות חיים או אנרגיות, הנקראים דושות. הם שולטים כיצד הגוף שלך מתפקד. הם ואטה דושה (חלל ואוויר); פיטה דושה (אש ומים); וקפה דושה (מים ואדמה).

כולם רוכשים תערובת חדשה של שלושת הדושות. עם זאת, בדרך כלל אחד מבוסס יותר מהאחרים. כל אחד מהם שולט בעבודת גוף חלופית. מקובל שהסיכויים שלך לחלות – והבעיות הרפואיות שאתה יוצר – קשורים לשיווי המשקל של הדושות שלך.

ואטה דושה

האנשים שמתרגלים איורוודה מקבלים את זה הוא המדהים ביותר מכל אחד משלושת הדושות. הוא שולט ביכולות הגוף הבסיסיות, בדומה לאופן בו מחיצות התאים. כמו כן הוא שולט במוחך, בנשימותיך, בזרם הדם, ביכולת הלב וביכולת שלך להשליך פסולת דרך אברי העיכול שלך. דברים שיכולים להפריע לה משלבים אכילה מוקדמת מדי לאחר ארוחת ערב, פחד, ייסורים, והישארות מעבר לנקודת האל-חזור.

אם Vata dosha הוא כוח החיים הבסיסי שלך, אתה מאמין שאתה חייב ליצור תנאים כמו אי נוחות, אסטמה, מחלת לב כלילית, בעיות עור ודלקת מפרקים שגרונית.

פיטה דושה

אנרגיה זו שולטת בעיבוד שלך, בעיכול (עד כמה אתה מפריד בין מקורות מזון), וכימיקלים מסוימים המחוברים לרעב שלך.

דברים שיכולים להרגיז אותו הם אכילת זני אוכל קשים או שקועים והשקעת אנרגיה רבה בשמש.

במקרה שמדובר בכוח החיים הבסיסי שלך, אתה מאמין שאתה חייב ליצור מצבים כמו מחלת קרוהן, מחלת לב כלילית, יתר לחץ דם ומחלות.

קאפה דושה

כוח חיים זה שולט בהתפתחות השרירים, בכוח הגוף ובבריאותו, במשקל ובמסגרת הבלתי ניכרת שלך.

אתה יכול להרגיז את זה על ידי מנמנם במהלך היום, אכילת כמות מופרזת של זני אוכל מתוק ואכילה או שתייה של דברים המכילים הרבה מלח או מים.

על הסיכוי שלא מדובר באנרגיית החיים העיקרית שלך, אנשי מקצוע סומכים על כך שאתה עלול ליצור אסטמה ובעיות נשימה אחרות, מחלות, סוכרת, מחלות לאחר אכילה וכבדות.

טיפול איורוודי

מומחה איורוודי יכין תוכנית טיפול המיועדת עבורך במפורש. הם יתחשבו בקוסמטיקה הפיזית והנלהבת החריגה שלך, בכוח החיים החיוני שלך ובהרמוניה בין כל אחד משלושת המרכיבים הללו.

מטרת הטיפול היא לנקות את גופכם ממזון לא מעוכל, שיכול להישאר בגופכם ולהוביל למחלה. תהליך הניקוי – המכונה "פנצ'קארמה" – נועד להפחית את הסימפטומים שלך ולהשיב הרמוניה ואיזון.

כדי להשיג זאת, מתרגל איורוודי עשוי להסתמך על טיהור דם, עיסוי, שמנים רפואיים, צמחי מרפא, חוקנים או משלשלים.

האם איורוודה באמת עובד?

ישנם כמה בתי ספר איורוודים שאושרו על ידי המדינה בארה"ב. אך אין תוכנית הכשרה או הסמכה סטנדרטית לאומית למי שעוסק בטיפול אלטרנטיבי זה.

ה- FDA אינו בודק או מאשר מוצרים איורוודים. למעשה, זה נאסר על כניסה של אנשים מסוימים לארץ מאז 2007. מה גם שהסוכנות הזהירה כי 1 מכל 5 תרופות איורוודיות מכילות מתכות רעילות, כמו עופרת, כספית וארסן. מתכות כבדות אלו עלולות לגרום למחלה מסכנת חיים, במיוחד אצל ילדים.

שוחח תמיד עם הרופא שלך לפני שתנסה איורוודה או כל טיפול רפואי חלופי אחר

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!

אולי יכול לעניין אותך גם

מה זה שיאצו?

מה זה שיאצו?

מה זה? מה זה שיאצו? שיאצו הוא סוג של פחחות מתקנות מיפן. הוא משתמש בשיטות עיסוי, סחיטה, הקלה, הקשה והארכה ומבוצע ללא שמנים באמצעות אור,

המשך קריאה >>
דלקת חוליות מקשחת

דלקת חוליות מקשחת

דלקת ספונדיליטיס (דלקת חוליות מקשחת) אנקילוזית היא זיהום תבערה שעלול לטווח הארוך לגרום לחלק מהעצמות הקטנות בעמוד השדרה (חוליות) להשתלב. המסר הזה הופך את עמוד

המשך קריאה >>
דיקור יפני YNSA

דיקור יפני YNSA

בשנות התשעים והשישים מצא הרופא והחוקר היפני טושיקאטסו יממוטו מסגרת לטיפול במחט אוטונומית דיקור יפני YNSA. ד"ר יאמאמוטו הציג טכניקה זו, שכללה בתחילה חמישה מיקודים,

המשך קריאה >>
מחלת בכצ׳ט

מחלת בכצ׳ט

מחלת בכצ׳ט (Beh-CHETS), הנקראת גם תסמונת בכצ'ט, היא הפרעה נדירה הגורמת לדלקת בכלי הדם בכל גופך. מחלת בכצ׳ט עלולה להוביל לסימנים ותסמינים רבים שנראים בתחילה

המשך קריאה >>

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!