אנטיביוטיקה לסינוסיטיס

אנטיביוטיקה הורגת רק חיידקים, אך עצום 90 אחוז מזיהומי הסינוסים נגרמים על ידי נגיפים. על פי מחקר חדש, יותר ממחצית מרשמי האנטיביוטיקה למבוגרים בארה"ב בכל שנה נובעים מזיהומים בסינוסים.

בעוד שההנחיות ממליצות לרשום אזיטרומיצין רק לזיהומים בסינוסים עם לפחות 5 ימי טיפול, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, ניתן להזריק אזיטרומיצין עד 5 ימים עם 5 ימים ממנו.

קפלוספורינים

אוגמנטין, אמוקסיצילין וחומצה קלבולנית נחשבים לאנטיביוטיקה רחבת טווח מכיוון שהם שיפרו את יעילותם כנגד מגוון חיידקים, כולל אלה העמידים בפני פניצילין נפוץ וטוקסילין. הוכח כי הם יעילים יותר באופן משמעותי בריפוי סינוסיטיס מאשר עמיתיהם הפחות יעילים. כאשר יש צורך באנטיביוטיקה, ההנחיות ממליצות על טוקסילין כאנטיביוטיקה התחלתית מועדפת, מכיוון שהוא נגרם ברוב המקרים של סינוסיטיס חיידקי. בין החיידקים הרבים העמידים לאנטיביוטיקה ישנה יותר ישנם חיידקים כמו Pseudomonas aeruginosa, חיידק כל כך עמיד שהאנטיביוטיקה כמעט ואינה יעילה אם המצב אצל ילדים ללא אמוקסיצילינים לא משתפר.

בהתייעצות עם הרופא שלך

אתה יכול לקבוע אם טיפול אנטיביוטי נחוץ לזיהום חריף בסינוס. אם יש לך זיהום חיידקי, אין להשתמש באנטיביוטיקה אם הרופא אינו יכול לשלול זיהום ולדבר עם רופא. שיחה עם הרופאים שלך תעזור לך לקבוע איזה טיפול עשוי להיות נחוץ באנטיביוטיקה. שוחח עם רופא: שיחה עם הרופא שלך מסייעת לקבוע אם יש צורך בטיפולים אנטיביוטיים והאם הם נחוצים במקרה של זיהום חריף בסינוסים.

אם אתם נוטלים אנטיביוטיקה לזיהום בסינוסים

הפסיקו לקחת אותם מוקדם והפסיקו ברגע שתרגישו טוב יותר. אם אתם נוטלים אנטיביוטיקה לזיהום בסינוסים, הפסיקו לקחת את האנטיביוטיקה מוקדם, ואז רק לאחר שתרגישו טוב יותר ולקחתם את האנטיביוטיקה מוקדם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!

בדרך כלל נקבע טיפול אנטיביוטי למשך כ -10 ימים

אך מהלך טיפול קצר יותר יכול להספיק ברוב המקרים של סינוסיטיס ועשוי להיות יעיל באותה מידה בהתאם לחיידקים. כמה זמן אתה לוקח אנטיביוטיקה תלוי בבריאות שלך, עד כמה הזיהום גרוע, איזה סוג אנטיביוטיקה אתה לוקח וכמה זמן אתה לוקח אותם. ככל שהאנטיביוטיקה ארוכה יותר, כך הזיהומים גרועים יותר, ולכן חשוב שתסיים את כל מהלך האנטיביוטיקה בן 10 הימים, בדיוק כמו בטיפול בכאבי גרון. אם אתם נוטלים אנטיביוטיקה לזיהום בסינוסים, עליכם ליטול חלק מהם ברגע שתרגישו טוב יותר, גם אם רק מספר ימים או שבועות לאחר הסימפטומים הראשונים של המחלה, מכיוון שככל שאנטיביוטיקה נמשכת זמן רב יותר, כך גדול יותר את הסיכון לזיהום וככל שסיכויי ההחלמה שלך יהיו טובים יותר, ללא קשר למידתם הטובים או הרעים. במקרים מסוימים, עם זאת, זה לא כל כך טוב, שכן קורס קצר עשוי להיות מתאים או, תלוי בחיידקים שאתה לוקח, בכלל לא יעיל. יתר על כן, מחקרים חדשים בשנים האחרונות הראו בבירור כי אנטיביוטיקה לא תשנה את מהלך רוב זיהומי הסינוסים. תוצאות אלו מראות כי טיפול אנטיביוטי מונולס יעיל יותר מניתוח סינוס אנדוסקופי פונקציונלי, שעברו בעבר חולי סינוסיטיס כרוניים. כאשר זה קורה, זה בדרך כלל קורה בשבועיים-שבועיים הראשונים לאחר הופעת תסמיני המחלה.

אם אתה נוטל אנטיביוטיקה או תרופות אחרות במשך זמן רב ועדיין יש לך תסמינים של סינוסיטיס

ייתכן שתצטרך ניתוח. אם נטלת # אנטיביוטיקה ותרופות אחרות ForA זמן רב יותר ועדיין יש לך תסמינים של דלקת הסינוטיס, ייתכן שתצטרך לעבור ניתוח בחודשים הקרובים.

באופן כללי, הטיפול בסינוסיטיס כרוני, כגון אנטיביוטיקה ותרופות נוגדות דלקת העיכול, דומה לטיפול בסינוסיטיס חריפה. ניתוח סינוסים מתבצע לרוב כאשר מתרחש מקרה חמור של דלקת סינוטיס חדה, כרונית ו / או כרונית.

אם אתה זקוק לאנטיביוטיקה

אמוקסיצילין הוא הבחירה הטובה ביותר במקרים רבים. בדרך כלל זה עולה כ -4 דולר והוא האנטיביוטיקה הנפוצה ביותר לסינוסיטיס חריפה אצל ילדים מתחת לגיל 5. עם זאת, ישנם סוגים רבים של אנטיביוטיקה שרופא שלך עשוי לרשום, חלקם משמשים בצורה הטובה ביותר כאנטיביוטיקה לזיהומים בסינוסים אצל מבוגרים. אוגמנטין (בטוקסילין – קלבולנאט) – אוגמנטין הוא גם בחירה טובה לטיפול בסינוטיס דלקתית חדה, לא מסובכת, כרונית ו / או כרונית. לאנשים הסובלים מזיהום בסינוסים ועמידים בפני טוקסילין: שניהם הם אנטיביוטיקה שניתן להשתמש בהם, אך לעיתים יש סיכון גבוה יותר להתנגדות לחיידקים הגורמים לזיהום בסינוסים.

הרופא שלך עשוי להחליט אם אתה זקוק לאנטיביוטיקה

אך עליך להיות מודע מהי האנטיביוטיקה הטובה ביותר עבור סינוסיטיס עבורך. אנטיביוטיקה אינה נחוצה עבור זיהומים רבים בסינוסים, ואין זה סביר כי הרופא שלך ירשום אנטיביוטיקה אלא אם כן יש לך סינוטיס, או אם זיהום בסינוס הוא חיידקי. למי שאינו אלרגי אינך זקוק לאנטיביוטיקה, ועל כל האחרים לא צריך.

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

אולי יכול לעניין אותך גם

קומפרי

בין אם אתה רוצה לייצר דשן אורגני חזק או להוסיף עשב רב תכליתי לארגז התרופות שלך, לקומפרי יש הרבה מה להציע לגנן התחביב. בשל הרבגוניות

המשך קריאה >>

ראן פארמה

הברית למחקר הזדקנות, שקיבלה 64,250 דולר מ- PhRMA בשנת 2017, הוציאה כמעט 40,000 דולר על מודעות דומות בפייסבוק ותקפה את המכון לכלכלה קלינית וסקירה לצורך

המשך קריאה >>

איך מורידים סוכר גבוה

סוכר בדם הוא בעיה בריאותית חתרנית, אך ישנם מזונות חזקים רבים שיכולים לעזור לכם להוריד את רמות הסוכר בדם ביעילות ובמהירות. מסקנה: משקל בינוני ומותניים

המשך קריאה >>

שיקום רירית האף

השקיה באף נוספה כשיטה אדג'ובנטית לטיפול בדלקת בסינוסים. שמפו לתינוקות והשקיה באף מבטיחים טיפול משלים נסבל היטב, לא פולשני ויעיל לטיפולים רפואיים קונבנציונליים לחולים סימפטומטיים.

המשך קריאה >>

מטפל הוליסטי

טיפול הוליסטי הוא חדש בעולם המערבי, אך הוא נהוג בצורה זו או אחרת במשך מאות שנים. במהלך 30-40 השנים האחרונות טיפולים הוליסטיים ואלטרנטיביים צברו פופולריות

המשך קריאה >>

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואנחנו כבר נדאג להגשים לכם את החלום!

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!