דיקור יפני YNSA

בשנות התשעים והשישים מצא הרופא והחוקר היפני טושיקאטסו יממוטו מסגרת לטיפול במחט אוטונומית דיקור יפני YNSA.
ד"ר יאמאמוטו הציג טכניקה זו, שכללה בתחילה חמישה מיקודים, באופן מעניין בקונגרס היפני של ריאודוראקו ביפן בשנת 1973.
במשך זמן רב מאוד, תוך שימוש במוקדים קיימא במיוחד אלה, אותם כינה מיקודים חיוניים, הוא טיפל ביעילות בחולי שבץ שחוו ייסורים. ואובדן תנועה. רק לאחר שהמוביל הוא רק טיפול במחט באוזניים, YNSA (Yamamoto et al., 2010) הוא כיום הטיפול הנפוץ ביותר במחט ובדרך כלל מקבל זמן רב יותר.
מאז 1973, על אף המיקודים המהותיים, נמצאו כמה מיקודים שונים בנקודת מישוש מסוימת, מיקוד מוחין, מיקוד Y, מיקודים נוספים, טיפול מתמקד בחזה ובאזור עצם הערווה, מיקוד טיפול גב שוליים מתמקדים בדיוק כמו מיקודים שונים להפגנה. בקושי מסגרת מסוימת של טיפול במחט יכולה להיות מוצגת כעשירה כל כך מכיוון שד"ר יממוטו אינו מעייף כאשר הוא ממשיך לחפש אסטרטגיות חדשות לטיפול, מיקודים וסומטופים בעבודתו היומיומית. ביפן טיפולים במחט הוכנסו במידה רבה על ידי מעסים, מה שמשמעותו שהוא לא זכה לכבוד עמוק בתרופות בסגנון ישן וגם לא בבתי ספר קליניים במכללות. ההתעניינות והפתיחות לטיפול במחט מתרחבת טיפין טיפין, בנוסף בחלק מהמכללות היפניות. YNSA נערך לבחינות והפצות שונות. YNSA משמש גם באופן יעיל בתרופות וטרינריות, למשל לטיפול בחתולים וכלבים. בקרוב מצפים בהתרגשות מיזמי בחינות והפצות שונות ב- YNSA.

עקרונות דיקור יפני YNSA

המיקודים החיוניים מנוצלים עד כה ביעילות בתרגול יומיומי. מחטים לטיפול במחטים מוחלים באופן חד צדדי במוקדים חיוניים אלה לטיפול בייסורים ואילו לצורך טיפול בפארזה מוקדית הם מוחלים בצורה מנוגדת לצד הפרטי. YNSA הוא סוג ייחודי של טיפול במחט נהוג. האסטרטגיה תלויה בסומטוטופ בקרקפת. באופן דומה גם בטיפול באוזן או בפה, כל צורת החיים מוקרנת כאן על שטח מאופיין של הקרקפת. מסגרת התנועה היא בגבול המצח והשיער, אם כי האיברים הפנימיים מטופלים באמצעות Ypsilon מתמקדת בשני המקדשים. טיפול במחט הקרקפת מזהה סומטוטופ יין בקדמת הקרקפת ויאנג סומטוטופ בחלק האחורי של הקרקפת. עם המדריך לאבחון הצוואר היפני יוצא הדופן, הטיפול ב- Ypsilon הקשור להתמקדות במקדשים או המיקודים העצביים הגולגולת המשווים נחשפים באמצעות מיקוד עדין של גורמים עדינים באזור הצוואר. כסוכן של כל מרידיאן, יש נקודת גורם דוחקת על הצוואר ונקודת טיפול קשורה ברובע המקדשים. במקרה של ביטוי, למשל, נקודת הכליה בצוואר היא עדינה ללחץ שהמחט מוחלת על נקודת איפסילון המתייחסת למקדש. במקרה של סיכוי שהמחט הייתה ממוקמת ביעילות באזור המקדש, השפעת גורם הלחיצה בצוואר נעלמת ברצף ובהמשך נותנת בדיקה מהירה לכתובת המיקום של המחט.

 

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!

אולי יכול לעניין אותך גם

מחלת ווגנר

מחלת ווגנר

מחלת ווגנר היא הפרעת עיניים תורשתית המובילה לאובדן ראייה פרוגרסיבי. הוא מאופיין בשינויים בג'ל הסמיך והצלול הממלא את גלגל העין (הזגוגי), בו הוא נהיה דק

המשך קריאה >>
מה זה שיאצו?

מה זה שיאצו?

מה זה? מה זה שיאצו? שיאצו הוא סוג של פחחות מתקנות מיפן. הוא משתמש בשיטות עיסוי, סחיטה, הקלה, הקשה והארכה ומבוצע ללא שמנים באמצעות אור,

המשך קריאה >>

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!