דלקת חוליות מקשחת

דלקת ספונדיליטיס (דלקת חוליות מקשחת) אנקילוזית היא זיהום תבערה שעלול לטווח הארוך לגרום לחלק מהעצמות הקטנות בעמוד השדרה (חוליות) להשתלב. המסר הזה הופך את עמוד השדרה פחות להסתגלות ויכול להביא לתנוחה רפויה קדימה. במקרה שהצלעות מושפעות, יתכן מאוד שיהיה קשה לשאוף עמוקות.

דלקת ספונדיליטיס אנקילוזית משפיעה על גברים באופן קבוע יותר מאשר נשים. בדרך כלל סימנים ותופעות לוואי מתחילים בבגרות המוקדמת. גם גירוי יכול להתרחש בחלקים שונים בגופך – בדרך כלל בעיניים שלך.

אין תרופה לטיפול בספונדיליטיס אנקילוזי, אולם תרופות יכולות להפחית את האינדיקציות שלך ואת התנועה הרדומה של הזיהום.

תסמינים של ספונדיליטיס אנקילוזיס (דלקת חוליות מקשחת)

סימנים ותסמינים מוקדמים של ספונדיליטיס אנקילוזיס עשויים לכלול כאב ונוקשות בגב התחתון ובירכיים, במיוחד בבוקר ואחרי תקופות של חוסר פעילות. כאבי צוואר ועייפות נפוצים. עם הזמן, הסימפטומים עלולים להחמיר, להשתפר או להפסיק במרווחי זמן לא סדירים.

האזורים הנפוצים ביותר הם:

  • המפרק בין בסיס עמוד השדרה לאגן.
  • החוליות בגב התחתון.
  • המקומות בהם הגידים והרצועות מתחברים לעצמות, בעיקר בעמוד השדרה, אך לפעמים לאורך החלק האחורי של העקב.
  • הסחוס בין עצם החזה לצלעות.
  • מפרקי הירך והכתף שלך.

מתי לפנות למומחה?

חפשו שיקול קליני במקרה שיש לכם ייסורי גב תחתון או לחיים בתחת שהתרחשו בהדרגה, זה מצער יותר לקראת תחילת היום או מעורר אתכם ממנוחתכם ב 50% השני של הערב – במיוחד אם ייסורים אלה משתפרים. עם תרגול ומתדרדר עם מנוחה. פנה מיד למומחה עיניים במקרה שאתה בונה עין אדומה מייסרת, השפעת אור חמורה או ראייה מטושטשת.

למה גורמת דלקת חוליות מקשחת

לספונדיליטיס אנקילוזינג אין סיבה ספציפית ידועה, אם כי נראה שגורמים גנטיים מעורבים בכך. בפרט, אנשים שיש להם גן בשם HLA-B27 נמצאים בסיכון מוגבר מאוד לפתח ספונדיליטיס אנקילוזיס. עם זאת, רק חלק מהאנשים עם הגן מפתחים את המצב.

גורמי סיכון:
המין שלך – גברים נוטים יותר לפתח ספונדיליטיס אנקילוזינג מאשר נשים.
הגיל שלך – הופעה בדרך כלל מתרחשת בסוף גיל ההתבגרות או בבגרות המוקדמת.
התורשה שלך – לרוב האנשים שיש להם ספונדיליטיס ankylosing יש את הגן HLA-B27. אך אנשים רבים שיש להם גן זה לעולם אינם מפתחים דלקת מפרקים ספונדיליטיס.

סיבוכים אנקילוזינג ספונדיליטיס

AS יכול לגרום לייסורים ולגירויים בכל גופך, וזוכר ל:

עַמוּד הַשִׁדרָה – במקרים נדירים, החוליות עשויות להיות חסרות אונים, מה שהופך אותן לבטלות להיסדק או להישבר. חוליות פגועות יכולות ללחוץ או להפריע לאיסוף עצבים בחלק התחתון של חבל השדרה שלך הנקרא cauda equina. אתה עלול להיתקל בקשיים בשליטה על המעיים או שלפוחית ​​השתן, בעיות מיניות או מחסור ברפלקסים.

עיניים – כ- 40% מהאנשים עם AS סובלים מבעיית עיניים הנקראת uveitis. זה סוג של גירוי בעיניים שמייסר ויכול לטשטש את הראייה שלך ולגרום לך לגעת באור נהדר. ככל הנראה שיש לך דלקת שלפוחית ​​השתן, ה- PCP שלך עשוי לבדוק אם זה לא משנה אם אין לך אינדיקציות אחרות.

מסתם לב- נדיר, AS יכולה להרחיב את אבי העורקים שלך, המנה הגדולה ביותר בגופך. זה יכול לשנות את מצב המסתם אבי העורקים שלך, ומאפשר לדם לשפוך שוב ללב שלך. הלב שלך לא יסנן גם את זה, מה שיכול להשאיר אותך סחוט ומפותל.

אנשים עם AS מחויבים בנוסף לחלות בסוגים ספציפיים של מחלות. הם זוכרים ממאירות עצמות וערמונית לגברים ומחלות במעי הגס אצל נשים, בדיוק כמו גידולים הקשורים לדם בשני המינים.

 

 

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!

אולי יכול לעניין אותך גם

מחלת ווגנר

מחלת ווגנר

מחלת ווגנר היא הפרעת עיניים תורשתית המובילה לאובדן ראייה פרוגרסיבי. הוא מאופיין בשינויים בג'ל הסמיך והצלול הממלא את גלגל העין (הזגוגי), בו הוא נהיה דק

המשך קריאה >>
מה זה שיאצו?

מה זה שיאצו?

מה זה? מה זה שיאצו? שיאצו הוא סוג של פחחות מתקנות מיפן. הוא משתמש בשיטות עיסוי, סחיטה, הקלה, הקשה והארכה ומבוצע ללא שמנים באמצעות אור,

המשך קריאה >>

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!