האם נשים מאושרות פחות מגברים?

האם נשים מאושרות פחות מגברים? מחקרים מראים שזו שאלה מסובכים ושאלה האם נשים מאושרות פחות מגברים? לא מועילה, משום שבעצם, אושר שונה עבור נשים וגברים.

 

אושר הנשים נמצא בירידה במשך 30 השנים האחרונות, על פי נתונים סטטיסטיים עדכניים. ומחקר מראה שלנשים יש סיכוי כפול לחוות דיכאון בהשוואה לגברים. הבדלים בין המינים בדיכאון מבוססים היטב, ומחקרים מצאו כי גורמים ביולוגיים, פסיכולוגיים וחברתיים תורמים לפער.

 

אך מחקרים מראים גם כי נשים נוטות יותר לחוות רגשות חיוביים עזים – כמו שמחה ואושר – בהשוואה לגברים. כך שנראה שרגשות חיוביים עזים יותר של נשים מאזנים את הסיכון הגבוה יותר לדיכאון. מחקרים מראים גם שנשים נוטות יותר לנסות לקבל עזרה ולגשת לטיפול – מה שמאפשר להן גם להחלים מוקדם יותר.

 

ראו גם: כדי לקבל עבודה, נשים צריכות להיות הרבה יותר טובות מרשתות מגברים, אומר המחקר על השאלה האם נשים מאושרות פחות מגברים? מחקרים מוקדמים על מין ואושר מצאו שגברים ונשים התרועעו כדי להביע רגשות שונים. נשים נוטות יותר להביע אושר, חום ופחד, מה שעוזר בקשר חברתי ונראה עקבי יותר עם התפקיד המסורתי כמטפל העיקרי, ואילו גברים מגלים יותר כעס, גאווה ובוז, שהם עקביים יותר עם מגן וספק. תַפְקִיד.

האם נשים מאושרות פחות מגברים? מחקר מוח

מחקרים אחרונים מצביעים על כך שההבדלים הללו אינם רק חברתיים, אלא גם במוח. במחקרים רבים נקבות זוכות לציונים גבוהים יותר מאשר גברים במבחנים סטנדרטיים של זיהוי רגש, רגישות חברתית ואמפתיה.

 

מחקרי הדמיה נוירולוגים בחנו ממצאים אלה עוד יותר וגילו כי נשים משתמשות באזורים רבים יותר במוח המכילים נוירוני מראה מאשר גברים כאשר הם מעבדים רגשות. נוירוני מראה מאפשרים לנו לחוות את העולם מנקודת מבטם של אנשים אחרים, להבין את מעשיהם וכוונותיהם. זה עשוי להסביר מדוע נשים יכולות לחוות עצב עמוק יותר מה שמוביל לשאול את השאלה האם נשים מאושרות פחות מגברים?

מבחינה פסיכולוגית נראה שגברים ונשים נבדלים באופן שבו הם מעבדים ומביעים רגשות. למעט כעס, נשים חוות רגשות באופן אינטנסיבי יותר ומשתפות את רגשותיהן באופן גלוי יותר עם אחרים. מחקרים מצאו במיוחד שנשים מביעות יותר רגשות פרו-חברתיים – כמו הכרת תודה – אשר נקשרה לאושר גדול יותר. זה תומך בתיאוריה שלפיה אושר נשים תלוי במערכות יחסים יותר מאשר גברים.

 

 כעס

עם זאת בשאלה האם נשים מאושרות פחות מגברים? יש גם נגיע בכעס, בתוך מחקרים אלה טמון נקודה עיוורת משמעותית, והיא שנשים לעיתים קרובות חשות כעס באותה מידה כמו גברים, אך אינן מבטאות זאת בגלוי מכיוון שאינו נתפס כמקובל מבחינה חברתית.

 

כאשר גברים חשים כועסים, הם נוטים יותר להשמיע קול ולהפנות אותו לאחרים, ואילו נשים נוטות יותר להפנים ולכוון את הכעס כלפי עצמן. נשים מרוממות ולא מדברות. וכאן טמונה הפגיעות של נשים ללחץ ודיכאון.

 

מחקרים מראים כי לגברים יש יכולות לפתרון בעיות גדולות יותר וגמישות קוגניטיבית אשר יכולים לתרום לחוסן גדול יותר ולמצב רוח חיובי. תגובתיות של נשים ללחץ מקשה עליהן לאתגר את חשיבתן לעיתים וזה יכול להכעיס תסמינים של מצב רוח ירוד.

 

טוב לעשות מדיטציה יעזור לכולם באמת ממש כדאי.

 

כפי שאתה יכול לראות, זו תמונה מסובכת. כן, נשים רגישות יותר למתח, ופגיעות יותר לדיכאון וטראומה, אך הן גם מחלימות להפליא ומסוגלות יותר לצמיחה פוסט-טראומטית בהשוואה לגברים. מחקרים מראים כי הדבר נובע מחברותיותם ויכולתם להתחבר ברמה עמוקה יותר עם אחרים, גברים ונשים כאחד.

 

חשוב גם להכיר שלמרות ההבדלים הללו, יתרונות האושר הם מרחיקי לכת עבור נשים וגברים כאחד. ומחקר זה מראה שאושר אינו רק תפקידה של חוויה פרטנית אלא אדוות דרך הרשתות החברתיות. האושר מדבק ומדבק – ויש לו השפעה חיובית על הבריאות והרווחה של כולם.

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!

אולי יכול לעניין אותך גם

אנחנו כאן כדי לעזור לך!

השאירו את הפרטים ואחד מיועצינו ידאג להבהיר לכם הכל ולעזור לכם בבחירה הנכונה!